Karton Çanta

Kağıt poşet çeşitleri kağıt rengine göre veya kağıt çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Kağıt, poşet boyu, eni, körük kısmından oluşur.

Firmalardan alışveriş yapan müşteriler özellikle tasarımlarını ve şeklini beğendikleri karton çantaları, sürekli yanında taşıyarak firmaların reklamlarını yapmaktadır. Öyle ki o mağazadan satın alınan ürünlerin kalitesi noktasında karton çantanın da etkili olduğu aşikardır. Hediyelik eşyalar özel günlerde alınan hediyelerin en önemli sunum aracı karton çantalardır. Günümüzde karton çantalar firmaların vazgeçilmez taşınabilir reklam aracı olmasından dolayı talep görmektedir. .

Prestiji yüksek firmaların yoğun olarak kullandığı karton çantalar, şirkete hem ücretsiz reklamının yapılmasını sağlıyor hem de müşterilerine aldıkları ürünü poşet yerine lüks karton çantalarda taşımalarını sağlıyor. Kadınlar tarafından uzun yıllar saklanan bu çantalar, kimileri için hatıra kimileri içinse lüks olmanın bir sembolü olarak görülüyor. Karton çantalar, poşetlere göre daha pahalıdır.