Küpnot – Bloknot – Klasör – Takvim

Küp notlar firma ve ürünlerinizin reklamını uzun soluklu yapan birer elçidirler. Masaların mutlak işgalcisi bu notluklar müşterilerinizin gözünde size artı puan kazandıracağı gibi, potansiyel müşterileri de sizden haberdar kılar. Kurumsal kimlik öğesi olarak ise firmanızın logo, amblem ve iletişim bilgilerinin mevcut olduğu imajı tamamlayıcı unsurdur. Küpnotlar ihtiyaçlara yönelik ölçü, malzeme ve şekillerde üretilip sınıflandırılırlar. En popüler olanları 8×8 veya 8.5×8.5 cm ölçülerinde kutulu veya kutusuz notluklardır.

Bloknot, aslında bir iş yerinde çalışıp çalışmasak dahi neredeyse her gün kullandığımız bir defter çeşididir. Özellikle iş yerlerinde çalışan insanların, unutmamak için oluşturdukları notları yahut randevu ve buna benzer bilgileri kaydettikleri yer, bloknottur. Her çeşit notu barındıran bloknot, genellikle iş yerlerinde kullanılır. Bu durumdan dolayıdır ki iş yerleri kendi bloknotlarını oluştururlar. Bu oluşum sürecinde ise firmanın veya iş yerinin sahip olduğu logo veya amblem gibi buna benzer firma özellikleri, bu bloknotlara yansıtılır. Bu işlem sonrasında ise bloknot, kurumsal bir kimlik kazanmış olur. Bu nedenle bloknot, iş yerleri için büyük önem arz etmektedir. .

Klasörler, içine tanıtım broşürlerinizi, kataloğunuzu ve beraberinde tekliflerinizi koyabileceğiniz etkili ve uzun ömürlü matbaa ürünlerinden biridir. Son zamanlarda artık katalog tarzında kullanılmaya başlanmıştır. Katalogda yapılacak değişikliklerde, sayfa eklemede ya da çıkartmada katalog yeniden yapılmalıdır. Fakat klasörlerde sayfaları çıkarabilir ya da ekleyebilirsiniz. Dolayısıyla uzun vadede kalıcıdır. Klasörler sağlam olmalarından dolayı uzun ömürlüdür. Klasörler istediğiniz boyutlarda yapılabilir. Matbaa baskıları da isteğinize göre değişiklik gösterir. Klasörler üzerine firmaları temsil eden resim, yazı vs. bilgileri kapsayan baskılar yapılabilmektedir. .

Takvim günümüz ticaret hayatında firmaların öne çıkma istekleri doğmuştur. Firmalar kendilerini tanıtabilmek ve müşteri portföylerini artırabilmek için diğer reklam materyalleri ile birlikte takvim de kullanmaktadır. Firmaların tanıtımında önemli bir yeri bulunan takvim promosyonları, grafikerler tarafından tasarlanır ve matbaalar tarafından basılır.